ze skandynawią w tle

Projekt kompleksowy salonu i kuchni w domku jednorodzinnym w Elblągu.

Szczegóły projektu

Tytuł: Ze Skandynawią w tle
Rok: 2016

Projekt obejmował 62,6m² powierzchni, w tym 46,8m² salonu oraz 15,8m² kuchni. Dominującym stylem miał być styl nowoczesny, ale z drewnianymi i skandynawskimi akcentami i ogólnym wrażeniem przytulności – pomimo dużej wysokości salonu (4,5m² w najwyższym punkcie). Bazą dla projektu zostały – klasyczne już biel oraz szarość.

Na wejściu do salonu stoi nowoczesny w prostej bryle czarny kominek gazowy, z przeszkleniem widocznym z trzech stron. W osi kominka wydzieliliśmy strefę jadalnianą z okrągłym rozkładanym stolem na 6-10 osób. Dalsza część salonu to typowa strefa wypoczynkowo-telewizyjna. Prosta nowoczesna zabudowa eksponuje duży telewizor, a 2 duże sofy w układzie „L” sprzyjają rodzinnym spotkaniom. Wielkość i wysokość pomieszczenia wymusiły powielenie kilku źródeł światła w postaci prostych lamp o kształcie spadających kropel. Przestrzeń akcentuje i wypełnia ściana z nastrojową fototapetą czarno-białego lasu oraz symetrycznie powieszone grafiki w jednej dominancie kolorystycznej. Na tle lasu naturalnie prezentują się małe drewniane stołki.
Salon i kuchnię umownie łączy drewniany ażurowy regał na podręczne książki i wina oraz ściana z białej cegły. Na wejściu zagospodarowaliśmy kącik śniadaniowy, który sprzyja nieformalnym rodzinnym spotkaniom. Prosta i nowoczesna kuchnia z wygodnym układem „U” utrzymana została w bieli i ocieplona drewnianym blatem oraz fornirowaną wnęką. Previous  All works Next