Apdizajn / FAQ

NAJCZĘSTSZE PYTANIA

Etap funkcjonalny trwa do 14 dni roboczych
Etap koncepcyjny i wizualizacje trwają do 30 dni roboczych
Etap wykonawczy trwa do 30 dni roboczych

Projekt kompleksowy to projekt wykonawczy składający się z następujących etapów:

  1. Rozmowa – poznanie potrzeb i stylistyki, ustalenie budżetu i harmonogramu spotkań, podpisanie umowy*
    .
  2. Projekt funkcjonalny:

– inwentaryzacja pomieszczenia,
– 2 warianty rozplanowania funkcji pomieszczenia  (rzuty z góry w skali 1:50)
– rozmieszczenie ścian działowych
– rozkład kuchni
– rozkład łazienki, toalety
– układ podłóg
– rozmieszczenie mebli (w tym np. miejsce na garderobę, szafa w przedpokoju itp.)*

  1. Projekt koncepcyjny:

– dobór materiałów na ściany, sufity i podłogi,
– kolorystyka ścian,
– projekt aneksu kuchennego, w tym kolorystyka, materiały, wzory frontów, blatów, propozycja sprzętu AGD,
– oświetlenie użytkowe i dekoracyjne,
– dobór mebli, tkanin, fotografii, grafik i innych elementów dekoracji,
– propozycja wyposażenia ceramiki sanitarnej, a także armatury,
– projekt zabudowy kominka,
– wizualizacje 3D*

  1. Projekt wykonawczy:

– rysunki techniczne wykonawcze – rozmieszczenie punktów wod.- kan. oraz gniazdek elektrycznych, włączników, oświetlenia, zabudowy G-K itp.
– kalkulacje ilościowe i cenowe w przypadku głównych elementów (np. płytki, farby),
– zestawienie wybranych materiałów wykończeniowych i wyposażenia – farb, tapet, mebli, opraw oświetleniowych, tkanin oraz innych elementów dekoracji (tam gdzie to możliwe numery wg producentów)*

* 4 spotkania

SPOTKANIA:
1 – rozmowa, ustalenia projektowe
2 – oddanie p.funkcjonalnego, omówienie, naniesienie poprawek
3 – koncepcja z wizualizacjami, omówienie projektu, naniesienie poprawek
4 – oddanie projektu szczegółowego wraz z rysunkami technicznymi, kalkulacjami i listą materiałów

Tak. Możecie Państwo skorzystać z dowolnego etapu projektu. Nie każdy potrzebuje projekt kompleksowy, a wystarczy mu np. jedynie koncepcja wnętrz wraz z wizualizacjami.

Tak. Możemy zaprojektować dla Państwa sam salon, łazienkę lub kuchnię. Jedynym ograniczeniem jest minimalny metraż – 10 m2. Jeśli Państwa łazienka ma 3 m2, pomyślcie, czy nie warto zaprojektować jakiegoś dodatkowego pomieszczenia, np. holu. W przypadku projektu pojedynczego pomieszczenia, lub gdy projektujemy przestrzeń mniejszą niż 50% całości mieszkania lub domu, kwota projektu jest większa od podstawowej o 50%.

Dokumentacja techniczna to ważna część projektu, która ma duży wpływ na to, czy wnętrze zostanie zrealizowane zgodnie z naszą wspólną wizją.

Dokumentacja jest częścią etapu wykonawczego. Wtedy powstają przede wszystkim:

– rysunki techniczne dla ekip wykonawczych zawierające m.in.: rozmieszczenie punktów wod.-kan., gniazdek elektrycznych, włączników, oświetlenia, zabudowy G-K, układ podłóg itp.

– zestawienie wybranych materiałów wykończeniowych i wyposażenia: farb, tapet, mebli, opraw oświetleniowych (tam gdzie to możliwe numery wg producentów). Zestawienie zawiera informacje o dostępności, adresach sklepów, dostępnych zniżkach.

– rysunki i wizualizacje detali, elementów na zamówienie. Rysunki zawierają opisy, informacje ważne z punktu widzenia estetyki i funkcji.

Nadzór w każdym projekcie jest opcjonalny. Jest to koordynacja prac wykończeniowych. Polega na stałym kontakcie z poszczególnymi wykonawcami oraz inwestorem, wizytami na budowie. Nadzór rozliczany jest godzinowo 300 zł/1h. Inwestor jest na bieżąco informowany z ilości godzin wykorzystanego nadzoru.

Oprócz spotkań przewidzianych na każdy etap projektu, w trakcie kontaktujemy się na bieżąco mailowo oraz telefonicznie.

Oczywiście! Realizujemy projekty w całej Polsce. Jeśli jest potrzeba spotkania na miejscu, indywidualnie ustalamy koszt dojazdu, natomiast większa część projektu odbywa się zdalnie z wykorzystaniem spotkań np. poprzez Skype. Jest to przetestowane i działa 🙂

W ramach usługi przyjmujemy rolę inwestora zastępczego, zajmujemy się koordynowaniem i monitorowaniem zamówień poszczególnych elementów wyposażenia wnętrza. Interior concierge to usługa, dla tych inwestorów, którzy nie mają wystarczająco dużo czasu, aby zająć się zakupami produktów do wnętrza. Studio projektowe znając precyzyjnie rynek, producentów i dostawców poszczególnych detali wykończeniowych są w stanie zaoszczędzić inwestorowi dużo czasu i pieniędzy dzięki tej usłudze.