Apdizajn / Aktualności / ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2014 – FOTORELACJA

Kolejny festiwal w Łodzi za nami! Tegoroczny Łódź Design Festival (09-19/10/2014) upłynął pod hasłem Brave New World. Kilka słów o Programie Głównym:

“Tu i teraz zdecydowanie sprzyja designowi. Ubywa obszarów, w których ktoś nie starał się czegoś zaprojektować. Wzrasta liczba profesji związanych z designem. Design wchłania i asymiluje różne tradycyjne zawody i rzemiosła, równocześnie wykorzystując innowacyjne technologie i metody produkcji oraz nowe metody pracy. Na wiele sposobów wiąże się z szybko zmieniającym się światem sytuując się w samym jego rdzeniu.
Ekspansja designu sprawia, że społeczeństwo zaczęło właśnie do projektantów kierować liczne i zróżnicowane oczekiwania. (…) Czy te rosnące oczekiwania mogą być spełnione? Czy projektowanie rzeczywiście może wnieść wartościowy wkład do procesu budowania Nowego Lepszego Świata w przyszłości czy teraźniejszości?”

Na Program Główny składało się kilka wystaw, w tym m.in. Brave Fixed World (Nowy Naprawiony Świat), Strefa Testów (oswajanie tworzyw: drewna, papieru, metalu i tekstyliów), City Lust (Spragnieni Miasta). Jak co roku dizajn zawitał też na OFF Piotrkowska oraz na innych ulicach miasta.

Zdjęcia tych wystaw i dużo więcej – poniżej. Zapraszamy na subiektywną wycieczkę po Łodzi i ŁDF2014!
I pamiętajcie – Dizajn nie zbawi świata! (Prawda?)


Relacja z poprzedniej edycji –
ŁÓDZ DESIGN FESTIVAL 2013 – relacja

Comments(0)

    Leave a Comment