eklektyzm z nutą art deco

Kompleksowy projekt piętrowego domu w Elblągu o powierzchni 186m².

Szczegóły projektu

Tytuł: Eklektyzm z nutą Art Deco
Rok: 2015

Remont domu przewidywał gruntowną przebudowę i aranżację pomieszczeń. Taka decyzja właścicieli sprawiła, że mogliśmy swobodnie tworzyć układy i funkcje nowej przestrzeni. Dzięki temu powstała m.in. przestronna sypialnia z kącikiem bibliotecznym, pokój kąpielowy z sauną, przyległą siłownią i wyjściem na taras oraz zupełnie nowy bieg schodowy otwarty na hol parteru.

W każdym pomieszczeniu umieściliśmy ciekawy i niespotykany element, pracowaliśmy nad wieloma detalami, wszystko to sprawiło, że powstał projekt mocno zindywidualizaowany pod naszych Klientów.

Parter domu uspójnia posadzka, w kuchni i salonie o heksagonalnym kształcie, w holu prostokątna, przełamana mozaikowymi wzorami. Reprezentatywny hol z drewnianymi schodami i stylizowanymi tralkami został ozdobiony sztukaterią, a główna ściana reprodukcjami grafik Leonarda da Vinci. Kuchnia to przede wszystkim centralnie położona wyspa ze stołem w kolorze zielonej oliwki. Salon w stonowanych barwach z akcentem kolorystycznym dywanu to typowy pokój dzienny z 6-osobowym stołem jadalnianym i wyjściem na taras. Na piętrze ulokowane zostały 2 sypialnie gościnne o odmiennej kolorystyce oraz łazienka z prysznicem. Półpiętro i piwnica to przestrzeń prywatna właścicieli. Sypialnia pierwotnie złożona z dwóch pomieszczeń nabrała charakteru, sprzyjającemu odpoczynkowi, a ażurowa kuta ścianka umownie oddziela sypialnię z biblioteczką. Główna łazienka to odważne zderzenie form i kształtów – graficzna podłoga, sztukaterie, kolorowy witraż oddzielający wannę z prysznicem, w całości oddzielone mleczną szybą z bezpośrednim przejściem do siłowni i wyjściem na ogród. Previous  All works Next