Mieszkanie Marynarza

Projekt wykonawczy mieszkania przy ulicy Bema w Elblągu.

Szczegóły projektu

Tytuł: Mieszkanie Marynarza
Rok: 2016

Projekt mieszkania o powierzchni 76 m², obejmujący układ funkcjonalny, koncepcję oraz rysunki wykonawcze. W skład projektu wchodził salon z kuchnią, ciąg komunikacyjny, pomieszczenie łączące funkcję garderoby i biura, wc, łazienka oraz sypialnia. Projekt został stworzony z myślą o młodym mężczyźnie – urządzony w typowo nowoczesnym stylu z mocnym męskim pierwiastkiem.

Na wejściu “wita” nas mocny akcent egzotycznej podłogi połączonej z czernią. Salon to gra czarnych elementów o różnym wykończeniu – połysk frontów, matowe panele 3D oraz skórzany komplet wypoczynkowy, gdzie całość przełamuje dębowy fornir. Ta część salonu przypomina prywatną i przytulną salę kinową. Część kuchenna została zaprojektowana w jednej tonacji z salonem – fronty w połysku oraz fornir na wysokiej zabudowie sprawiają, że wszystko tworzy spójną całość. Akcentem stały się geometryczne płytki oraz element nad wyspą z materiału typu Barrisol, który spełnia także funkcję lampy. Ciąg komunikacyjny nawiązuje do głównej idei – fornir na ścianach łączy się z bezprzylgowymi drzwiami na wysoki połysk.

Wc to połączenie heksagonalnej szarej mozaiki i dużego lustra, które powiększa pomieszczenie. Ciekawym akcentem jest umywalka w kształcie łódki z origami. Łazienka to także szarości – tym razem beton pięknie koresponduje z białym kamieniem, czarnym połyskiem na frontach i drzwiach oraz szklaną mozaiką przy wannie. Sypialnia to kontynuacja betonu i czarnych mebli. Biokominek oraz neon z przewrotnym napisem “badroom” tworzą wyjątkową atmosferę. Stworzyliśmy dla właściciela korkową mapę świata, gdzie może umieszczać swoje wspomnienia z dalekich marynarskich podróży. Nietypowym wnętrzem stała się garderoba połączona z pracownią – gdzie pasją właściciela są modele samolotów. Dlatego w pomieszczeniu umieściliśmy podświetlaną gablotę z kolekcją modeli oraz zegarków. Asymetryczne biurko nawiązuje do podziałów na frontach szafy. Previous  All works Next