Nowojorski Glamour

Projekt wykonawczy wraz z nadzorem autorskim 2-piętrowego domu jednorodzinnego w Elblągu.

Szczegóły projektu

Tytuł: Nowojorski Glamour
Rok: 2016/2017

Projekt 2-piętrowego domu jednorodzinnego o powierzchni 279m², obejmujący układ funkcjonalny, koncepcję oraz rysunki wykonawcze, a także nadzór autorski. Projekt obejmował aranżację parteru – w tym hol, ciąg komunikacyjny, wc, kuchnia oraz jadalnia w oranżerii; piętro – otwarty salon, wc, sypialnia główna z łazienką oraz garderobą; 2 piętro – sypialnia córki, sypialnia syna oraz łazienka. Projekt został stworzony z myślą o małżeństwie – urządzony w eleganckim i nowoczesnym stylu glamour z akcentami nowojorskimi.

Parter domu to czarno-biała kolorystyka, gdzie dominuje kamień z domieszką ciemnego drewna. Stylizowane meble, sztukaterie, oświetlenie, wszystko zostało utrzymane w eleganckiej stylistyce. Oryginalnym pomieszczeniem stała się jadalnia, przeszklona, z wygodnymi krzesłami, służąca rodzinnym spotkaniom. Punktem reprezentatywnym parteru są schody, które prowadzą nas do salonu. Opalizująca tapeta z roślinnymi motywami podkreśla ekskluzywny charakter wnętrza.

Na piętrze rozpościera się duży, otwarty salon (na potrzeby projektu powstały 2 koncepcje stylistyczne). Salon został podzielony na 2 główne strefy – kącik biblioteczny z kominkiem oraz strefę wypoczynkową z TV. Duże, czarne drzwi prowadzą do głównej sypialni, gdzie króluje szarość, w różnych odcieniach i fakturach. Na ścianach została zastosowana wysokiej jakości tapeta z ornamentem. Kolejne podwójne drzwi prowadzą do głównej łazienki wypełnionej kamieniem, szklaną mozaiką i sztukaterią. Przy sypialni znajduje się również garderoba z praktycznym ciągiem szaf oraz gablotą na prywatną kolekcję biżuterii i zegarków właścicieli.

Kolejne piętro zostało urządzone z myślą o dzieciach. Jest to jedyne miejsce, które odbiega od stylistyki domu. Każdy z pokoi został dopasowany do indywidualnych potrzeb i charakteru właściciela. Pokój syna to nuta kolonializmu – z mocnym zielonym kolorem na ścianach, ciemnym drewnem oraz skórzanymi meblami. Pokój córki posiada akcenty industrialne – biurko z krzesłem, ciekawy żyrandol, oświetlenie i fragment cegły na ścianie z TV. Łazienka to ciekawe połączenie różnych rodzajów drewna, trochę rustykalnego klimatu, a przede wszystkim ozdobna wolnostojąca wanna z widokiem na ogród. Previous  All works Next