Apdizajn / Aktualności / WYSTAWA PROJEKT-CZŁOWIEK

Już od 2 września zapraszamy na wydarzenie w ramach Warmia Mazury Design Festival – „Projekt-Człowiek. Wystawa dizajnu odpowiedzialnego”. Jest to projekt edukacyjny, którego celem jest ukazanie dizajnu jako przyjaznego zarówno dla ludzi, jak i środowiska. Na wystawie będzie można zobaczyć nasze dwa projekty – JustPen oraz Re_ed.

Inspiracją do powstania wystawy jest ponadczasowe podejście do projektowania, którego prekursorem był Viktor Papanek (1923-1998r.) – jeden z najwybitniejszych światowych projektantów sztuki użytkowej i propagator idei dizajnu odpowiedzialnego społecznie. Zgodnie z nią dizajn powinien być nastawiony na rozwiązywanie problemów odpowiadających na realne zapotrzebowanie różnych grup społecznych oraz wpływać na poprawę ich jakości życia. Papanek realizował swoją ideę między innymi poprzez współpracę z UNESCO i WHO przy problemie biedy i głodu w krajach Trzeciego Świata.

02-05.09.2014 r. – wernisaż 02.09, godz. 18:00, 41. Międzynarodowe Targi Meblowe w Ostródzie
08.09-1.10.2014 r. – wernisaż 08.09, godz.18:00, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Centrum Ekspozycyjne „Stara Kotłownia”, Olsztyn

Wydarzenie na facebook – Projekt-Człowiek

Comments(0)

    Leave a Comment